EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi’ni, her türlü tarımsal üretimde, yeni dikimde, açık alan, örtü altı tarım, bahçe ve balkon sebzeciliğinde, meyvelerde, bahçe çiçeklerinizde ve çim alanlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.

Unutmamalısınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi sertifikalı Organik bir gübre olduğu için, fazla kullanımdan dolayı bitkiniz herhangi bir zarar görmeyecektir. Az kullanımda ise etkisi azalacaktır.

Solucan Gübresi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken hususları
Hangi Solucan Gübresi https://www.ekosol.net/hangi-solucan-gubresi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

EkosolFarm Hobi

Ev-Balkon, Bahçe Bitkilerinde
EkosolFarm %100 Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?

Katı formda EkosolFarm %100 Solucan Gübresi Kullanım Miktarları

EkosolFarm Sıvı Hobi Bahcesi Yeni Dikim

Yeni dikimlerinizde; kök çukuruna 1 avuç (50 gr) kadar doğrudan bitkinizin kökü ile tamsa edecek şekilde koyup, fidenizi gübremizin üzerine yerleştirip, etrafını toprakla kapatıp sulamanız yeterlidir.

Eğer fidan dikimi yapacaksanız, kök çukuruna 1,5 kg. koyup, fidanı üzerine yerleştirip, yine etrafını toprakla kapatarak dikim yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Var olan çiçeklerinizde saksınızın yüzeyine 1-2 cm kalınlığında gübremizi serperek, içeriğindeki mikroorganizmaların güneşten zarar görmesiniz sağlamak için, üzerini ince bir kat toprakla kapatıp sulamanız yeterlidir.

Sıvı formda EkosolFarm %100 Solucan Gübresi Kullanım Miktarları

EkosolFarm 500 ml sıvı solucan gübresi organik gubre

Sıvı formda üretilen ve katı gübremizin tüm özelliklerine sahip yaprak ve toprak gübresi olarak kullanabileceğiniz, yüksek konsantrasyonlu EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresini çiçekli, yapraklı süs bitkileri, sebze-meyve fide, fidanlarında tüm bitkilerinizde güvenle kullanabilirsiniz.
 
EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi bitkilerinizde 2 şekilde uygulanır.
 

Topraktan (Sulama Şeklinde) Uygulama

 
Yapraktan (Püskürtme Şeklinde) Uygulama
 

Bitkilerinizin hem kökten hem de yapraktan doğru şekilde beslenebilmesi için 21 gün ara ile dünüşümlü olarak hem topraktan hem de yapraktan uygulama yapmanız EkosolFarm Garden Serisi Sıvı Organik Solucan Gübresi’nin tüm faydalarını alabilmenizi sağlar.
 
İlk uygulamayı topraktan sulama şeklinde yapıp, 21 gün sonra yapraktan, yapraktan uygulamanızdan 21 gün sonra ise tekrar topraktan uygulamanızı önermekteyiz. Özellikle meyve-sebze yetiştiriciliğinde bu uygulamaları hasata kadar21 günlük periyodlarda devam ettirmenizi tavsiye ederiz.
 
1. Topraktan (Sulama Şeklinde) Uygulama
EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi’ni topraktan uygulaması, bitkilerinizin köklerinden beslenmesini sağlar, faydalı mikroorganizmalar, faydalı bakteriler, enzimler ve doğal büyüme hormaları sayesinde kök gelişimini hızlandırır, bitkinizin toprakta çözülmeyen mineralleri almasını kolaylaştırarak güçlü ve etkili bir beslenme sağlar. 
 
Aynı zamanda EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi içeriğinde bulunan enzimler sayesinde bitkilerinizin kök hastalıklarına karşı direnci de artacaktır.
 
Topraktan Uygulama için 10 Litre su içerisine 50 ml (7-8 pompa) EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi ekleyip, iyice çalkaladıktan sonra sulama şeklinde bitkilerinize uygulamanız yeterlidir.
 
2. Yapraktan (Püskürtme Şeklinde) Uygulama
 
Bitkilerinizin köklerinden beslendiği gibi, yaprak ve gövdesinden de beslenmeye ihtiyacı vardır.
 
Yapraktan uygulayacağınız EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi, bitkinizin ihtiyacı olan besin maddelerini yaprak ve gövdesinde yer alan gözeneklerden almasını sağlar, yaprak büyümesini arttırırak, bitkinin fotosentezi artar. 
 
Aynı zamanda EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi içeriği sayesinde bitkiniz yaprak hastalıkları ve zararlılarına karşı direnç kazanır.
 
Yapraktan Nasıl Uygulama Yapılır?
 
500 ml Litre suya 10 cc (2 pompa) EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi’ni katıp iyice çalkaladıktan sonra bitkilerinize yapraktan uygulamanızı tavsiye ediyoruz. 
Bu uygulamayı her 21 günde bir tekrarlamanızı tavsiye ederiz. 
 
Bu uygulamaları, bitkiniz çiçekte iken, polenleri ıslatmamak için, çiçeklere uygulama yapmadan tekrarlamaya dikkat etmelisiniz. 
 
Unutmamalısınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi lisanslı ve sertifikalı organik bir gübre olduğu için fazla kullanımda bitkiniz hiç bir zarar görmeyecek, az kullanımda ise etkisi azalacaktır. 

 

Tarım Arazilerinde
EkosolFarm %100 Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?

Tarım Arazilerinde EkosolFarm %100 Solucan Gübresi bitki çeşidi ve hasat süresine bağlı olarak değişmekle birlikte, Yapraktan Uygulamalarda ortalama 500 ml/dekar, damla sulamadan ise 1 Litre/dekar olarak kullanılması önderlmektedir.

Detaylı kullanım miktarları tablosu aşağıdaki gibidir:

EkosolFarm Solucan Gübresi UYGULAMA SONUÇLARI Sunumu için tıklayınız

solucan gübresi kullanım

solucan gübresi nasıl kullanılır

EkosolFarm Kullanim Talimat

EkosolFarm Kullanim Talimat

* EkosolFarm Solucan Gübresi kullanım miktarları ve şekilleri için verilmiş talimatlar ortalama değerlerdir.

*EkosolFarm Solucan Gübresi kullanım öncesi Toprak ve/veya yaprak analizi yaptırarak kullanılması tavsiye edilir.

* Toprak analiz sonuçlarınıza bağlı EkosolFarm Solucan Gübresi kullanım değerleri için Ekosol ile temasa geçebilirsiniz.

Not:
EkosolFarm  Organik %100 SolucanGübresi® kök gelişimini ciddi oranda desteklediği için, özellikle dikim esnasında kullanılması verimi ve kök sağlığını destekleyecektir.

EkosolFarm  Organik %100 SolucanGübresi kullanım sonrasında mikroorganizma faaliyetinin artması için, ilk kullanımdan sonra, 15 gün süreyle, kimyevi gübre kullanılmaması önerilir.

Ayrıntılı Bilgi için: 0236 606 06 10

Sipariş Vermek için: https://shop.ekosol.com.tr