EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi’ni, her türlü tarımsal üretimde, yeni dikimde, açık alan, örtü altı tarım, bahçe ve balkon sebzeciliğinde, meyvelerde, bahçe çiçeklerinizde ve çim alanlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.

Unutmamalısınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi sertifikalı Organik bir gübre olduğu için, fazla kullanımdan dolayı bitkiniz herhangi bir zarar görmeyecektir. Az kullanımda ise etkisi azalacaktır.

Solucan Gübresi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken hususları
Hangi Solucan Gübresi https://www.ekosol.net/hangi-solucan-gubresi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Ev-Balkon, Bahçe, Hobi Bitkilerinde
EkosolFarm %100 Solucan Gübresi Nasıl Uygulanır?

Katı formda EkosolFarm %100 Solucan Gübresi Uygulama Miktarları:

EkosolFarm Sıvı Hobi Bahcesi Yeni Dikim

Yeni dikimlerinizde; kök çukuruna 1 avuç (50 gr) kadar doğrudan bitkinizin kökü ile tamsa edecek şekilde koyup, fidenizi gübremizin üzerine yerleştirip, etrafını toprakla kapatıp sulamanız yeterlidir.

Eğer fidan dikimi yapacaksanız, kök çukuruna 1,5 kg. koyup, fidanı üzerine yerleştirip, yine etrafını toprakla kapatarak dikim yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Var olan çiçeklerinizde saksınızın yüzeyine 1-2 cm kalınlığında gübremizi serperek, içeriğindeki mikroorganizmaların güneşten zarar görmesiniz sağlamak için, üzerini ince bir kat toprakla kapatıp sulamanız yeterlidir.

ekosolfarm garden 500 ml sivi solucan gubre + spray

Sıvı formda EkosolFarm %100 Solucan Gübresi Kullanım Miktarları 

Sıvı formda üretilen ve katı gübremizin tüm özelliklerine sahip yaprak ve toprak gübresi olarak kullanabileceğiniz, yüksek konsantrasyonlu EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresini çiçekli, yapraklı süs bitkileri, sebze-meyve fide, fidanlarında tüm bitkilerinizde güvenle kullanabilirsiniz.
 
EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi bitkilerinizde 2 şekilde uygulanır.
 

1. Topraktan (Sulama Şeklinde) Uygulama

 
2. Yapraktan (Püskürtme Şeklinde) Uygulama

Bitkilerinizin hem kökten hem de yapraktan doğru şekilde beslenebilmesi için 21 gün ara ile dünüşümlü olarak hem topraktan hem de yapraktan uygulama yapmanız EkosolFarm Garden Serisi Sıvı Organik Solucan Gübresi’nin tüm faydalarını alabilmenizi sağlar. 

İlk uygulamayı topraktan sulama şeklinde yapıp, 21 gün sonra yapraktan, yapraktan uygulamanızdan 21 gün sonra ise tekrar topraktan uygulamanızı önermekteyiz. Özellikle meyve-sebze yetiştiriciliğinde bu uygulamaları hasata kadar21 günlük periyodlarda devam ettirmenizi tavsiye ederiz.
 

1. Topraktan (Sulama Şeklinde) Uygulama

EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi’ni topraktan uygulaması, bitkilerinizin köklerinden beslenmesini sağlar, faydalı mikroorganizmalar, faydalı bakteriler, enzimler ve doğal büyüme hormaları sayesinde kök gelişimini hızlandırır, bitkinizin toprakta çözülmeyen mineralleri almasını kolaylaştırarak güçlü ve etkili bir beslenme sağlar. 
 
Aynı zamanda EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi içeriğinde bulunan enzimler sayesinde bitkilerinizin kök hastalıklarına karşı direnci de artacaktır.
 
Topraktan Uygulama için 10 Litre su içerisine 50 ml (yarım çay bardağı) EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi ekleyip, iyice çalkaladıktan sonra sulama şeklinde bitkilerinize uygulamanız yeterlidir.

2. Yapraktan (Püskürtme Şeklinde) Uygulama

Bitkilerinizin köklerinden beslendiği gibi, yaprak ve gövdesinden de beslenmeye ihtiyacı vardır.
 
Yapraktan uygulayacağınız EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi, bitkinizin ihtiyacı olan besin maddelerini yaprak ve gövdesinde yer alan gözeneklerden almasını sağlar, yaprak büyümesini arttırarak, bitkinin fotosentezi artar. 
 
Aynı zamanda EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi içeriği sayesinde bitkiniz yaprak hastalıkları ve zararlılarına karşı direnç kazanır.
 
Yapraktan Nasıl Uygulama Yapılır?
 
500 ml Litre suya 5 ml (bir tatlı kaşığı – 2 pompa) EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi’ni katıp iyice çalkaladıktan sonra bitkilerinize yapraktan uygulamanızı tavsiye ediyoruz. 
 
Bu uygulamayı her 21 günde bir tekrarlamanızı tavsiye ederiz. 
 
Bu uygulamaları, bitkiniz çiçekte iken, polenleri ıslatmamak için, çiçeklere uygulama yapmadan tekrarlamaya dikkat etmelisiniz. 
 
Unutmamalısınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi lisanslı ve sertifikalı organik bir gübre olduğu için fazla kullanımda bitkiniz hiç bir zarar görmeyecek, az kullanımda ise etkisi azalacaktır. 
 
ÖlçüSıvı olarak hacmiEşdeğeri
1 su bardağı200 ml2 çay bardağı
1 çay bardağı100 ml10 yemek kaşığı
1 yemek kaşığı10 ml2 tatlı kaşığı
1 tatlı kaşığı5 ml

 

Tarım Arazilerinde Sıvı Formda

EkosolFarm %100 Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?

EkosolFarm Sıvı formda Solucan Gübresi, tüm sulama sistemlerinde kullanıma uygun (damlama, holder, pülvarizör vb.) oldukça yüksek konsantrasyona sahip bir üründür. 

Tüm uygulamalarda su ile seyreltilmesi gerekmektedir.

Yapraktan ve Topraktan olmak üzere iki şekilde uygulama yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

Tarım Arazilerinde EkosolFarm %100 Solucan Gübresi bitki çeşidi ve hasat süresine bağlı olarak değişmekle birlikte, 

  • Yapraktan Uygulamalarda: Ortalama 500 ml/dekar, 
  • Damla sulama sistemlerinde: 1 Litre/dekar 

olarak kullanılmasını tavsiye etmekteyiz. Aşağıda yer alan tabloda, yetiştirdiğiniz ürüne göre uygulama zamanı, miktarı ve uygulama şekilleri konusunda detaylı bilgiler bulunmaktadır.

WhatsApp butonu aracılığıyla ya da 0 236 606 06 10 numaralı destek hattımızı arayarak, kullanacağınız bitki çeşidine göre, tavsiye ettiğimiz kullanım detayları konusunda, uzman ziraat mühendislerimiz memnuniyetle gerekli bilgilendirmeleri yapacaklardır.

EkosolFarm Solucan Gubresi

EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi Kullanım Miktar ve Şekilleri

Tarım Arazilerinde Katı Formda

EkosolFarm %100 Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?

Katı formda EkosolFarm Solucan Gübresi, ürünlerimizi yeni dikimlerde kök çukuruna uygulanması, bitkinizin kök gelişimini hızlandıracak, kılcal kök artışı ve gelişimde ihtiyaç duyulan tüm besin maddelerini alarak güçlü köklerle toprağa bağlanmasını sağlayacaktır.

Aynı zamanda bitkinizin kök hastalıklarına karşı da ciddi direnç kazanmasını sağlayacaktır.

Katı formda EkosolFarm Solucan Gübresi ürünlerimiz fide dikiminde kök çukuruna ortalama bir avuç (50 gr.) gelecek şekilde uygulanmaktadır.

Ağaç fidanı dikimlerinde ise fidan yaşına ve boyuna bağlı olarak değişmekle birlikte, fidan başı ortalama 1,5 kg ile 3 kg arasında uygulanmasını tavsiye etmekteyiz.

 Var olan sebze-meyve bitkilerinizde kök çevresine ortalama 100 gr, 

Yetişkin ağaçlarınızda ise Gölge Çapı = kg ölçüsüne göre hesaplanarak uygulanmaktadır. 

WhatsApp butonu aracılığıyla ya da 0 236 606 06 10 numaralı destek hattımızı arayarak, kullanacağınız bitki çeşidine göre, tavsiye ettiğimiz kullanım detayları konusunda, uzman ziraat mühendislerimiz memnuniyetle gerekli bilgilendirmeleri yapacaklardır.

EkosolFarm Solucan Gübresi


EkosolFarm Katı Solucan Gübresi Kullanım Miktar ve Şekilleri

 

EkosolFarm Solucan Gübresi UYGULAMA SONUÇLARI Sunumu için tıklayınız

solucan gübresi kullanım

solucan gübresi nasıl kullanılır

EkosolFarm Kullanim Talimat

EkosolFarm Kullanim Talimat

* EkosolFarm Solucan Gübresi kullanım miktarları ve şekilleri için verilmiş talimatlar ortalama değerlerdir.

*EkosolFarm Solucan Gübresi kullanım öncesi Toprak ve/veya yaprak analizi yaptırarak kullanılması tavsiye edilir.

* Toprak analiz sonuçlarınıza bağlı EkosolFarm Solucan Gübresi kullanım değerleri için Ekosol ile temasa geçebilirsiniz.

Not:
EkosolFarm  Organik %100 SolucanGübresi® kök gelişimini ciddi oranda desteklediği için, özellikle dikim esnasında kullanılması verimi ve kök sağlığını destekleyecektir.

EkosolFarm  Organik %100 SolucanGübresi kullanım sonrasında mikroorganizma faaliyetinin artması için, ilk kullanımdan sonra, 15 gün süreyle, kimyevi gübre kullanılmaması önerilir.

Ayrıntılı Bilgi için: 0236 606 06 10

Sipariş Vermek için: https://shop.ekosol.com.tr