Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi Nasıl Uygulanır?

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi’ni, her türlü tarımsal üretimde, yeni dikimde, açık alan, örtü altı tarım, bahçe ve balkon sebzeciliğinde, meyvelerde, bahçe çiçeklerinizde ve çim alanlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.

Unutmamalısınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi sertifikalı Organik bir gübre olduğu için, fazla kullanımdan dolayı bitkiniz herhangi bir zarar görmeyecektir. Az kullanımda ise etkisi azalacaktır.

Solucan Gübresi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken hususları Solucan Gübresi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Solucan gübresi nasıl kullanılır sorusunun cevabını EkosolFarm Solucan Gübresi satışı yapılan EkosolShop, Trendyol, HepsiBurada, GittiGidiyor, N11 mağazalarımızda yer alan ürün açıklamalarında detaylı şekilde bulabilirsiniz.

Solucan gübresi nasıl kullanılır?

Solucan gübresi kullanım zaman, miktar ve şekilleri hobi yetiştiriciliğinde ve profesyonel tarım arazilerinde farklılıklar gösterebilmektedir.

Aşağıda yer alan tablomuzda EkosolFarm Solucan Gübresi Hobi bitkilerinde nasıl uygulanır, Tarım Arazilerinde Nasıl Uygulanır ve AgraGron toprak düzenleyici ürünlerimiz nasıl kullanılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Ev-Balkon, Bahçe, Hobi Bitkilerinde
EkosolFarm Solucan Gübresi Nasıl Uygulanır?

EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi iki formda üretilmektedir.

Katı formda EkosolFarm Solucan Gübresi bitkinizin en güçlü şekilde köklerinden beslenmesini sağlarken, aynı zamanda içeriğindeki faydalı mikroorganizmalar sayesinde bitkinizin kök hastalıklarına karşı ciddi direnç sağlamaktadır.

Sıvı formda EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi ise bitkinizin yapraklarından en güçlü şekilde beslenmesini sağlarken, aynı zamanda yaprak hastalıkları ve zararlılarına karşı ciddi direnç kazandırmaktadır.

1. Katı Formda EkosolFarm %100 Solucan Gübresi Nasıl Uygulanır?

Solucan Gübresi KullanımiFide dikimlerinde;kök çukuruna 1 avuç (50 gr) kadar doğrudan bitkinizin kökü ile temas edecek şekilde koyup, fidenizi gübremizin üzerine yerleştirip, etrafını toprakla kapatıp sulamanız yeterlidir.

Eğer fidan dikimi yapacaksanız, kök çukuruna 1,5 kg. koyup, fidanın kökleri gübre ile temas edecek şekilde üzerine yerleştirip, etrafını toprakla kapatarak dikim yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Var olan ekili / dikili saksı bitkilerinizde, saksınızın yüzeyine 1-2 cm kalınlığında gübremizi serperek, içeriğindeki mikroorganizmaların güneşten zarar görmesini engellemek için üzerini ince bir kat toprakla kapatıp, sulamanız yeterlidir.

2. EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi Nasıl Uygulanır?

Sıvı formda üretilen ve katı gübremizin tüm özelliklerine sahip yaprak ve toprak gübresi olarak kullanabileceğiniz, yüksek konsantrasyonlu EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresini çiçekli, yapraklı süs bitkileri, sebze-meyve fide, fidanlarında tüm bitkilerinizde güvenle kullanabilirsiniz.
EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi oldukça yüksek konsantrasyona sahip, pekmez, jöle kıvamında bir sıvı gübredir. Uygulama yapılmadan önce mutlaka su ile seyreltilmesi gerekmektedir.
Yapraktan yapılacak uygulamalarda 1/100 oranında su ile seyreltilmesi tavsiye edilmektedir.
Topraktan sulama suyuna yapılacak uygulalarda ise 1/50 oranında su ile seyreltilmesi tavsiye edilmektedir.
 
EkosolFarm 500 ml sıvı solucan gübresi organik gubre
EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi bitkilerinize 2 şekilde uygulanır.

1. Yapraktan (Püskürtme Şeklinde) Uygulama

2. Topraktan Sulama Suyuna Eklenerek Uygulama
 
Bitkilerinizin hem kökten hem de yapraktan doğru şekilde beslenebilmesi için 21 gün ara ile dünüşümlü olarak hem topraktan hem de yapraktan uygulama yapmanız, EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi’nin tüm faydalarını bitkinize sağlar.
 
İlk uygulamayı hem topraktan sulama şeklinde yapıp, hem de yapraktan püskürtme şeklinde yapabilirsiniz.
 
İlk uygulamayı takiben her 21 günde bir kez dönüşümlü olarak uygulama yapmanızı tavsiye ediyoruz.
 
 

A. Yapraktan (Püskürtme Şeklinde) Uygulama

Bitkilerinizin köklerinden beslendiği gibi, yaprak ve gövdesinden de beslenmeye ihtiyacı vardır.
 
Yapraktan uygulayacağınız EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi, bitkinizin ihtiyacı olan besin maddelerini yaprak ve gövdesinde yer alan gözeneklerden almasını sağlar, yaprak büyümesini arttırarak, bitkinin fotosentezi artar. 
 
Aynı zamanda EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi içeriği sayesinde bitkiniz yaprak hastalıkları ve zararlılarına karşı direnç kazanır.
 
Yapraktan Nasıl Uygulama Yapılır?
500 ml Litre suya 5 ml (bir tatlı kaşığı – 2 pompa) EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi’ni ekleyip, iyice çalkaladıktan sonra bitkilerinize yapraktan uygulamanızı tavsiye ediyoruz. 
 
Bu uygulamayı her 21 günde bir tekrarlamanızı tavsiye ederiz. 
 
Bu uygulamaları, bitkiniz çiçekte iken, polenleri ıslatmamak için, çiçeklere uygulama yapmadan tekrarlamaya dikkat etmelisiniz. 
 
Unutmamalısınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi lisanslı ve sertifikalı organik bir gübre olduğu için fazla kullanımda bitkiniz hiç bir zarar görmeyecek, az kullanımda ise etkisi azalacaktır. 
 
 
Su MiktarıEkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi Uygulama MiktarıEşdeğeri
500 ml5 ml1 tatlı kaşığı
1 Litre10 ml1 yemek kaşığı
2 Litre20 ml2 yemek kaşığı
16 Litre160 ml1,5 çay bardağı

* Belirtilen değerler ortalama uygulama miktarlarıdır. Bitkinin cinsine, yaşına, sağlık durumuna, iklime ve toprak analizinine göre arttırılabilir.

B. Topraktan (Sulama Şeklinde) Uygulama

EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi’ni topraktan uygulaması, bitkilerinizin köklerinden beslenmesini sağlar, faydalı mikroorganizmalar, faydalı bakteriler, enzimler ve doğal büyüme hormonları sayesinde kök gelişimini hızlandırır, bitkinizin toprakta çözülmeyen mineralleri almasını kolaylaştırarak güçlü ve etkili bir beslenme sağlar. 
 
Aynı zamanda EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi içeriğinde bulunan enzimler sayesinde bitkilerinizin kök hastalıklarına karşı direnci de artacaktır.
 
Topraktan Uygulama için 20 Litre su içerisine 400 ml (iki çay bardağı) EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi ekleyip, iyice çalkaladıktan sonra sulama şeklinde bitkilerinize uygulamanız yeterlidir.

EkosolFarm kati form Solucan gübresi Pro
Tarım Arazilerinde Katı Formda EkosolFarm %100 Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?

Katı formda EkosolFarm Solucan Gübresi, ürünlerimizi yeni dikimlerde kök çukuruna uygulanması, bitkinizin kök gelişimini hızlandıracak, kılcal kök artışı sağlayacak ve kök gelişiminde ihtiyaç duyulan tüm besin maddelerini alarak güçlü köklerle toprağa bağlanmasını sağlayacaktır.

Aynı zamanda bitkinizin kök hastalıklarına karşı da ciddi direnç kazanmasını sağlayacaktır.

Katı formda EkosolFarm Solucan Gübresi ürünlerimiz fide dikiminde kök çukuruna ortalama bir avuç (50 gr.) gelecek şekilde uygulanmaktadır.

Ağaç fidanı dikimlerinde ise fidan yaşına ve boyuna bağlı olarak değişmekle birlikte, fidan başı ortalama 1,5 kg ile 3 kg arasında uygulanmasını tavsiye etmekteyiz.

 Var olan sebze-meyve fidelerinizde kök çevresine ortalama 100 gr, 

Yetişkin ağaçlarınızda ise Gölge Çapı = kg ölçüsüne göre hesaplanarak uygulanmaktadır. 

WhatsApp butonu aracılığıyla ya da 0 236 606 06 10 numaralı destek hattımızı arayarak, kullanacağınız bitki çeşidine göre, tavsiye ettiğimiz kullanım detayları konusunda, uzman ziraat mühendislerimiz memnuniyetle gerekli bilgilendirmeleri yapacaklardır.

 

EkosolFarm Solucan Gübresi


EkosolFarm Katı Solucan Gübresi Kullanım Miktar ve Şekilleri

tarlada Solucan Gübresi KullanımTarım Arazilerinde Sıvı Formda EkosolFarm %100 Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?

 EkosolFarm Sıvı formda Solucan Gübresi, tüm sulama sistemlerinde kullanıma uygun (damlama, holder, pülvarizör vb.) oldukça yüksek konsantrasyona sahip bir üründür. 
 

Tüm uygulamalarda su ile seyreltilmesi gerekmektedir.

Yapraktan ve Topraktan olmak üzere iki şekilde uygulama yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

Tarım Arazilerinde EkosolFarm %100 Solucan Gübresi bitki çeşidi ve hasat süresine bağlı olarak değişmekle birlikte, 

 • Yapraktan Uygulamalarda: Ortalama 500 ml/dekar, 
 • Damla sulama sistemlerinde: 1 Litre/dekar 

olarak kullanılmasını tavsiye etmekteyiz. Aşağıda yer alan tabloda, yetiştirdiğiniz ürüne göre uygulama zamanı, miktarı ve uygulama şekilleri konusunda detaylı bilgiler bulunmaktadır.

WhatsApp butonu aracılığıyla ya da 0 236 606 06 10 numaralı destek hattımızı arayarak, kullanacağınız bitki çeşidine göre, tavsiye ettiğimiz kullanım detayları konusunda, uzman ziraat mühendislerimiz memnuniyetle gerekli bilgilendirmeleri yapacaklardır.

 

EkosolFarm Solucan Gubresi

EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi Kullanım Miktar ve Şekilleri


 

 

AgraGron BioHumagro Hümik Fülvik
Toprak Düzenleyici Bahçe / Tarla / Örtü Altı

Hümik ve fülvik asit esaslı organik madde kaynağıdır.

Üretimde Kullanılan Hammadde: Leonardit

Satın Almak için Tıklayınız: EkosolShop 

AgraGron Humik Fülvik Asit Almanya

Hümik ve fülvik asitler, toprak ve bitkiler için yaşamsal öneme sahip besin maddelerini, vitaminleri ve iz elementleri doğal (organik) formda içeren en mükemmel maddelerdir.

Agra|Gron BioHumagro Hümik Fülvik Asit toprağın kalitesini ve verimliliğini (kimyasal, fiziksel ve biyolojik özelliklerini) iyileştiren “toprak düzenleyici-ıslah edici” özel bir üründür.

 

AgraGron BioHumagro Hümik ve Fülvik Asit;

 • Her tür toprağın, kimyasal ve fiziksel yapısını iyileştirmek, toprağı, organik maddece zenginleştirmek,
 • Her tür bitkinin kök gelişimini hızlandırmak, kuvvetlendirmek için toprağı ıslah etmek, mikroorganizmaların çoğalmasını sağlayacak ortamı hazırlayarak toprakta biyolojik aktiviteyi arttırmak,
 • Toprakta kalan anız ve atığın kısa sürede çözünmesini ve yarayışlı organik madde haline gelmesini sağlamak,
 • Toprak pH’ını düzenlemek,
 • Azot, fosfor, potasyum, demir, çinko, bor, mangan gibi elementlerin bitkiler tarafından kolaylıkla alınmasına yardımcı olmak,
 • Ağır yapılı (killi) topraklarda sert yapıyı çözerek toprağa yumuşak, kolay islenebilir, havadar ve geçirgen bir yapı kazandırmak,
 • Köklerin hareket kabiliyetini ve yayılım alanını artırarak bitkinin topraktan faydalanma hacmini en yüksek düzeye çıkarmak,
 • Hafif yapılı (kumlu) topraklarda, yapıştırıcı özelliği sayesinde kum taneciklerini birbirine bağlayarak kümeleştirmek ve toprağı kıvama getirmek,
 • Böylece hem toprağın su tutma kabiliyetini arttırmak, hem de bitki besin maddelerinin topraktan hızlı kaybını (yıkanarak uzaklaşmasını) önlemek,
 • Toprakta kaymak tabakası oluşumunu engelleyerek çimlenmiş fidelerin engele maruz kalmadan kolaylıkla toprak yüzeyine çıkmasını sağlamak,
 • Kurak şartlarda bitkinin su stresine girmesini önlemek, toprağın rengini koyulaştırarak daha fazla güneş enerjisi emilimini sağlamak,
 • Toprakta alınamaz formda bulunan besin elementlerini bitkinin yararlanabileceği forma dönüştürerek, bitkinin besin maddesi alım kapasitesini yükseltmek amacıyla her tür sulama sistemi ile
 • Hem yapraktan hem damlama sulamadan kullanılabilir özellikte yüksek konsantrasyon ile üretilmiş bir toprak düzenleyicidir.


AgraGron BIOHUMAGRO NASIL KULLANILIR?

1. TOPRAKTAN UYGULAMA

1-1,5 Litre / dekar vejetasyon dönemi boyunca her 15-20 günde 1 uygulanır.

2. YAPRAKTAN UYGULAMA

500 – 750 ml / 100 Litre su ile vejetasyon dönemi boyuna 2-3 haftada 1 kez uygulanır.

3. HİDROFONİK YETİŞTİRİCİLİKTE

150 – 300 ml / 100 Litre besin solüsyonuna vejetasyon dönemi boyunca uygulanır.

AgraGron BioHumagro; MayaGron GmbH Almanya lisansı ile üretilmektedir.

EkosolFarm & AgraGron Katalog EkosolFarm & AgraGron Katalog

EkosolFarm & AgraGron Katalog TR 2021 EkosolFarm & AgraGron Katalog TR 2021

* EkosolFarm Solucan Gübresi kullanım miktarları ve şekilleri için verilmiş talimatlar ortalama değerlerdir.

*EkosolFarm Solucan Gübresi kullanım öncesi Toprak ve/veya yaprak analizi yaptırarak kullanılması tavsiye edilir.

* Toprak analiz sonuçlarınıza bağlı EkosolFarm Solucan Gübresi kullanım değerleri için Ekosol ile temasa geçebilirsiniz.

Not:
EkosolFarm  Organik %100 SolucanGübresi® kök gelişimini ciddi oranda desteklediği için, özellikle dikim esnasında kullanılması verimi ve kök sağlığını destekleyecektir.

EkosolFarm  Organik %100 SolucanGübresi kullanım sonrasında mikroorganizma faaliyetinin artması için, ilk kullanımdan sonra, 15 gün süreyle, kimyevi gübre kullanılmaması önerilir.

Ayrıntılı Bilgi için: 0236 606 06 10

Sipariş Vermek için: https://shop.ekosol.com.tr