Ekosol Tarım Hakkında

ekosol tarım manisa solucan gübresi üretim tesisi
EKOSOL TARIM MANİSA SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİM TESİSLERİ
 
Ekosol Tarım, 2001 yılında Solucan Gübresi üretimi için Eisenia Foetida Kırmızı Kaliforniya Kültür Solucanları ile çalışmaya başlamış, 2005 yılında Ekosol Ticari ünvanını alarak Solucan Gübresini Türk Tarımı ile tanıştırmış ve Türkiye de bir ilke imza atarak Solucan Gübresi sektöründe öncü ve lider olmuştur.

Ekosol Tarım,  insanı temel alan, toprağa saygılı, çiftçimizin değerini ve ülkemiz için önemini, çiftçimizin beklentilerini bilen, sürdürülebilir yaşama ve geleceğe önem veren  bir anlayışla büyüyerek bu günlere gelmiştir.

Manisa Saruhanlı’da 21 dönüm üzerinde 4500 metrekare kapalı alanda, toz (granül) formda EkosolFarm %100 Solucan Gübresi (Worm Castings) ve EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi (Liquid Worm Fertilizer) üreten Türkiye’nin ilk ve en büyük solucan gübresi üreten şirketidir.

Solucan Gübresi EkosolFarm

Ekosol Tarım‘ın EkosolFarm markası ile ürettiği Organik %100 Solucan Gübresi  ürünleri, 

Avrupa Birliği standart ve kurallarına göre T.C. Tarım ve Orman Bakanlığınca düzenlenen, Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğe uygun olarak üretilmekte ve Alman CERES GmbH Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu tarafından denetlenmektedir.

EkosolFarm KompostBox

Ekosol Tarım , aynı zamanda, evlerden ve işyerlerinden atılan organik mutfak atıklarının (yaş sebze ve meyve kabukları, yumurta kabukları vb.) solucanlar yardımıyla yüksek kaliteli Solucan Gübresine dönüşümünü sağlayan, Evsel Organik Atıklar Geri Dönüşüm Ünitesi EkosolFarm KompostBox® üretim ve satışını da gerçekleştirerek, sürdürülebilir yaşam için evlere ve işyerlerine ulaştırdığı bu  geri dönüşüm ünitesi ile bir başka ilke imza atmıştır.

EKOSOL TARIM,   Türkiye’de,  işi ve mesleği ile gurur duyacak, yeniliklere açık olacak, Türk Tarımına katkıda bulunmak için kendini geliştirecek bugünün küçük insanları, geleceğin Ziraat mühendisleri için EkosolKids GreenHouse® EkosolKids MiniSera®’yı geliştirerek minik bahçıvanlara, duyarlı okul ve öğretmenlere ulaştırarak bir başka yenilikle duyarlı ve iyi bir geleceğe giden yolda adım adım ilerlemektedir.

EKOSOL TARIM;

Güven odaklı, yenilikçi, bütünlüğün yarattığı sinerji ve dinamizmi bilerek çağın gereklerine süratle ayak uyduran bir firmadır.

Topraklarımız, ürünlerimiz, sağlığımız, dünyamız ve geleceğimiz için duyarlı ve beraber olma zamanı.

Sizlere hizmet veriyor olmaktan, böylesine kaliteli bir gübre üretiyor olmaktan,

dünyaca tanınıyor, biliniyor ve tercih ediliyor olmaktan onurlu ve gururluyuz.

Solucan Gübresi EkosolFarm