Ekosol Videolar

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir? Solucan Gübresi Nasıl Uygulanır?

Ekosol Tarım ve EkosolFarm Solucan Gübresi hakkında çıkan tüm haberler, EkosolFarm Solucan Gübresi kullanımı, uygulama şekilleri, Solucan Gübresi üretimi hakkında tüm videolar.

EkosolFarm Tanıtım Videoları

EkosolFarm TV Programları

EkosolFarm Uygulama Sonuçları

En Çok İzlenenler

Kırmızı solucan gübresi nasıl üretilir video, solucan gübresi sürekli akış sistemi yapımı, solucan gübresi üretim makinası fiyatları, solucan gübresi sürekli akış sistemi fiyatı konusunda tüm bilgiler EkosolFarm YouTube sayfalarında.

 

 

Solucan Gübresi  ve Fiyatları için Tıklayınız.

Soluca Gübresi Satış EkosolShop
               Solucan Gübresi Satış EkosolShop

Daha Fazlası için tıklayınız:
Solucan Gübresi Hakkında Tüm Sorular

Kırmızı Kaliforniya Solucanı / Eisenia Foetida
Solucan Gübresi Hakkında Bilgiler
Solucan Gübresi Satışı
EkosolFarm Ürünler
Solucan Gübresi Üretim Ünitesi
                                      Belgelerimiz

Solucan Gübresi Videoları

Solucan Gübresi Nedir?
Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?
Solucan Gübresi Hakında Merak Edilenler!
Solucan Gübresi kullanım sonuçları!
Solucan Gübresi (İngilizce:Vermicompost veya Vermicomposting), sebze veya gıda atıklarının ayrıştırılarak solucanların sindirim sistemlerinden geçirilmesi sonucu elde edilen Organik Gübredir.
Solucan Gübresi’nin dünyadaki yaygın ismi Vermicompost, solucan gübresi üretim biçimine de Vermicomposting denir.
Solucan Gübresi de, sebze, meyve ve bitkinin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttırırken, kök ve kök çevresindeki hastalıklara karşı direnç sağlayan bir organik gübre çeşididir.
Solucanlar, üzerlerinde ve sindirim sistemlerinde bulunan ve onları koruyan vücut sıvılarını (sölom sıvısı) gübreye geçirir, bu gübre de bitkilerde patojenlere karşı direnç sağlar. Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıda bitkiye yararlı mikroorganizmalar, azot fikse eden bakteriler, mikorizal mantarlar, antibiyotik etkisi yaratacak doğal büyüme hormonları ve enzimler bulunur. Gübreye geçen bu enzimler ve yoğun bitki besin elementleri bitkilerde sağlıklı ve hızlı gelişim sağlar.
Ekosol 2008’den bu yana Tarım Bakanlığı üretim izinli ve %100 Organik Sertifikalı Türkiye’nin en büyük Solucan Gübresi yapan kuruluşudur.
 YouTube Thumb

Bir cevap yazın